MANDO na Warszawskich Targach Książki

W dniach 23–26 maja Wydawnictwo MANDO wzięło udział w Warszawskich Targach Książki. Zaprezentowaliśmy nowości wydawnicze, a dla czytelników zorganizowaliśmy spotkania z naszymi autorami, wśród których byli: Alosza Awdiejew, Marek Kamiński, Magda Knedler, Monika i Grzegorz Wasowscy oraz Mateusz Ratajczak.

„Wojny podwórkowe” Marysi i Mateusza Zmyślonych

Ojciec i córka wspólnie napisali książkę „Wojny podwórkowe” na motywach „Jądra ciemności” Josepha Conrada. Mateusz Zmyślony nazywa ją eksperymentem edukacyjno-literackim.

Styl.pl o książce “Miłość z kamienia”

W artykule “Z biurem podróży na wojnę” portal Styl.pl przedstawia fragment książki Grażyny Jagielskiej “Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Przeżycia autorki związane z licznymi wyjazdami męża na wojny wywołały u niej syndrom stresu bojowego.

“Kabaret Starszych Panów” w RMF 24

W 60. rocznicę emisji pierwszego odcinka Kabaretu Starszych Panów ukazała się nieautoryzowana biografia twórców tego zabawnego duetu. Z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi, autorami książki „Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany” rozmawiała dziennikarka RMF FM, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.

Rozmowa o Ennio Morricone w Polskim Radiu

Tomasz Raczek i Paweł Sztompke byli gośćmi audycji Polskiego Radia. Punktem wyjścia rozmowy o jednym z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej była książka "Ennio Morricone. Moje życie, moja muzyka".

Życie bloku w mieście słowa

28 sierpnia, w ramach festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy tegorocznej Nagrodzie Literackiej Gdynia 2018, odbyło się spotkanie "Życie bloku w Mieście Słowa". W rozmowie o życiu w blokach wzięli udział: Beata Chomątowska, Salcia Hałas, Monika Milewska, autorka książki "Latawiec z betonu" i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Spotkanie poprowadziły Ewa Stanek i Monika Ochędowska.

Premiera książek o Małej Lamie

23 maja w ręce najmłodszych czytelników trafiły książeczki o sympatycznej lamie i jej przygodach...

Marek Kamiński o wyprawie do własnego wnętrza

W programie Pytanie na śniadanie w TVP2 wzięli udział dwaj znani polscy podróżnicy: Marek Kamiński oraz Jasiek Mela. 15 lat temu obaj zdobyli bieguny Ziemi. Rozmowa dotyczyła między innymi nowej książki Marka Kamińskiego „Wyprawa”. W czasie licznych podróży, w zderzeniu z samotnością i ekstremalnymi warunkami, Kamiński poznał własne ograniczenia i możliwości. Tę praktyczną wiedzę wciela w życie.

Hanka Ciężadło gościem Dzień Dobry TVN

Autorka książki “Survival dla alergików (i ich rodzin)” była gościem programu Dzień Dobry TVN. Hanka Ciężadło opowiedziała o swoich zmaganiach związanych ze zmianą przyzwyczajeń żywieniowych w związku z odkrytą u jej synów alergią pokarmową. Przedstawiła proste przepisy, które udowadniają, że zdrowe odżywianie nie musi oznaczać pasma wyrzeczeń.
W programie TVN Hanka Ciężadło przygotowała brownie oraz roladki z bakłażana i orzechów. Jej przepisy, nie tylko dla alergików, można znaleźć w książce “Survival dla alergików (i ich rodzin)”.

O zdrowym odżywianiu w Radiu Kraków

Hanka Ciężadło, autorka książki „Survival dla alergików (i ich rodzin)” opowiadała w Radiu Kraków o swoim doświadczeniu z alergiami pokarmowymi, które występują w jej rodzinie. Autorka podkreślała, że życie pełne zakazów nie musi być poświęceniem, a zdrowo odżywiać się może każdy, niezależnie od tego, czy jest alergikiem, czy też nie.

Grażyna Jagielska dla Wysokich Obcasów

„Poświęcenie nie działa w małżeństwie. Budzi uczucie nie tyle wdzięczności, ile niechęci” - powiedziała w wywiadzie dla Wysokich Obcasów Grażyna Jagielska, autorka książki „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”.

Recenzja książki „Ogródek na twoim oknie”

Portal parentingowy Qlturka.pl przyjrzał się książeczce „Ogródek na twoim oknie”, dzięki której kilkuletnie dziecko może pobawić się w ogrodnika. Wykorzystując choćby pestki owoców, które zwykle wyrzucamy do śmieci, dzieci mogą doświadczać niesamowitych odkryć - z maleńkiego ziarenka wyrasta okazała roślina.

Recenzja książki „Przed egzekucją”

Wielki Buk, blog o literaturze i książkach, zamieścił recenzję książki Przed egzekucją.

O „Bobku” w Klubie Trójki

Maciej M. Szczawiński, autor książki „Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli”, gościł w radiowej Trójce. W audycji przedstawił szczegóły z życia „Bobka”, opowiedział tez o swojej pracy nad książką o Bogumile Kobieli.

„Ennio Morricone. Moja życie, moja muzyka” - wywiad z Maestro

„Kiedy myślę o Polsce, do głowy przychodzą mi trzy rzeczy: imponująca kultura muzyczna, religijność i tragiczna historia” - tak o Polsce w wywiadzie z Onetem mówi Ennio Morricone. Rozmowa staje się niezwykle wciągająca, gdyż sam artysta szczerze się otwiera, odpowiadając na pytania dotyczące jego opinii na temat polskiej sztuki filmowej. Maestro opowiada m.in. o polskiej sztuce filmowej, zaskakuje też osobistymi wyznaniami.

"Krew cywilizacji". Wywiad z Andrzejem Krajewskim

Jak ropa naftowa zmieniła świat i ludzkość? W wywiadzie prasowym Andrzej Krajewski, autor książki "Krew cywilizacji. Biografia ropy naftowej" przedstawia najważniejsze historycznie momenty, w których ropa istotnie zmieniła sposób funkcjonowania człowieka.

Onet.pl o książce Polskie Archiwum X

"Polskie Archiwum X. Nie ma zbrodni bez kary" to wstrząsająca prawda o zbrodniach, które miały zostać zapomniane na zawsze...

Zapisz się do naszego newslettera!