Szczegółowe dane

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2022
Oprawa: twarda
Liczba stron: 80
Wymiary: 235×260 mm
Waga: 0.53 kg
ISBN: 978-83-277-3087-9
Autor: Maria Mazurek, Mikołaj Spodaryk


Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

Brzuch Alicji czyli kupa prawdy o trawieniu

Książka

Kup w e-sklepie WAM

Darmowa dostawa od 99 zł
na terenie Polski

 

W kupie siła!

Przed Alicją stoi nietypowe zadanie – musi rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się, jak działa ludzkie ciało. Okazuje się, że to nie takie proste, bo w trakcie śledztwa pojawia się coraz więcej pytań! Dlaczego w brzuchu burczy? Jak długie są jelita i ile flaczków mieści się w naszym brzuchu? Skąd kupa wie, kiedy ma wyjść, i czemu brzydko pachnie? Dlaczego mówimy, że „leci nam ślinka”, oraz doświadczamy nieprzyjemnych rzeczy, takich jak wymioty czy biegunka?

Popularny prof. Mikołaj Spodaryk – ulubieniec dzieci, wybitny pediatra, który dla najmłodszych postanowił sobie wytatuować na ręce świnkę Peppę, a po szpitalnych korytarzach chodzi w przebraniu Pokemona – razem z bohaterką Alicją bierze pod lupę układ trawienny człowieka. 

Porada dla rodzica. Przeczytajcie tę książkę z dzieckiem i razem rozwikłajcie zagadkę układu trawiennego!

  Wspaniała, mądra i niezwykle potrzebna książka, nie tylko dla dzieci. Czytając, sam się co chwila dziwiłem, że nie wiem taaaakich rzeczy. Polecam i życzę… smacznego.
  Artur Barciś

  Brzuchy małe, średnie i duże… a co w środku? Jak wyglądają żołądki różnych stworzeń? Co zęby mają wspólnego z jelitami? Nie czerwieńcie się na słowo „kupa”, bo kupę robi każdy, nawet Sherlock Holmes! Dobrze wiedzieć, co, kiedy i jak jeść, żeby lepiej rozumieć, co dzieje się z naszym organizmem – od pierwszego kęsa pożywienia aż do kupy.
  Anna Jankowska, Aktywne czytanie

  Czy próbowaliście kiedyś zamienić się w bułkę, pleśniowy serek lub zupę pomidorową babci? No dobrze, to nie jest mądry pomysł. Ale ten, aby wskoczyć ich tropem do własnego przewodu pokarmowego, wydaje mi się interesujący. Z pełnym przekonaniem zapraszam Was zatem w absolutnie fascynującą podróż z mądrym przewodnikiem, jakby to powiedziała Alicja, po Waszych własnych flaczkach!
  Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka, Mistrzyni Mowy Polskiej, autorka książek i kultowej audycji „Dzieci wiedzą lepiej”.

  Przeczytaj także inne bestsellerowe książki o przygodach Alicji:

  • Sen Alicji, czyli jak działa mózg
  • Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja
  • Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie

  Szczegółowe dane

  Polecane dla Ciebie

  Zapisz się do naszego newslettera!