Szczegółowe dane
Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2018
Oprawa: twarda
Liczba stron: 408 + 16
Wymiary: 155×230 mm
Waga: 0.6 kg
ISBN: 978-83-277-1601-9
Autor: Ennio Morricone, Alessandro De Rosa
Tłumacz: Karolina Dyjas-Fezzi

Ennio Morricone & Alessandro De Rosa

Moje życie, moja muzyka. Autobiografia

książka

Kup w e-sklepie WAM

Darmowa dostawa od 99 zł
na terenie Polski

 

Autoportret geniusza, który zmienił oblicze muzyki filmowej

Barwna, wciągająca i pełna anegdot opowieść Ennia Morricone o jego życiu: od początków kompozytorskich przez współpracę z najważniejszymi reżyserami włoskimi i światowymi – jak Leone, Pasolini, Bertolucci, Almodóvar – aż po Oscara otrzymanego w 2016 roku za muzykę do filmu Tarantino.

Razem z Mistrzem zerkamy za kulisy show-biznesu. Dowiadujemy się, jak wielkie znaczenie w życiu artystycznym Ennia Morricone ma żona, czy wytoczono mu proces o plagiat i które gwiazdy rocka otwierają swoje koncerty jego muzyką. Maestro opowiada o przypadkach odrzucenia i o momentach, kiedy sam odmówił współpracy z gwiazdami. O tym, który wielki twórca filmowy zbył jego twórczość całkowitą obojętnością, a który pokochał go namiętnie. I o tym, dlaczego nie stworzył ścieżki dźwiękowej do Mechanicznej pomarańczy.

 

Podążaj za dźwiękiem! Posłuchaj playlisty, która została utworzona na Spotify i zawiera wszystkie omawiane w książce utwory.

 

Ennio Morricone jest moim ulubionym kompozytorem. Kiedy mówię „kompozytorem”, chcę postawić go obok Mozarta, Beethovena, Schuberta.  Quentin Tarantino

Bez cienia wątpliwości to najlepsza z powstałych na mój temat książek, najbardziej autentyczna i szczegółowa, najlepiej dopracowana. I najbliższa prawdzie.  Ennio Morricone

Polecane dla Ciebie

Zapisz się do naszego newslettera!