Zapisz się do newslettera


Dołącz do newslettera MANDO. Będziesz otrzymywać informacje o nowych książkach, spotkaniach z autorami, wydarzeniach MANDO.

Aktualności & wydarzenia

Premiera książki „Bądź zmianą”

Premierze książki Marka Kamińskiego i Joanny Podsadeckiej „Bądź zmianą” towarzyszyły liczne spotkania z czytelnikami w całej Polsce.

Wywiad z Markiem Kamińskim w Dzienniku Polskim

W „Dzienniku Polskim” ukazał się wywiad z Markiem Kamińskim, znanym podróżnikiem, autorem bestsellerowych książek, w tym najnowszej „Bądź zmianą”

Tomasz Potkaj dla PAP

Nikt nie napisał wcześniej książki o Marianie Eilem, ponieważ był on postacią tajemniczą. Zbierając materiały, odnosiłem czasem wrażenie, że zacierał za sobą ślady – powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Tomasz Potkaj, autor książki „Przekrój Eilego”, pierwszej biografii założyciela legendarnego tygodnika.

MANDO na Warszawskich Targach Książki

W dniach 23–26 maja Wydawnictwo MANDO wzięło udział w Warszawskich Targach Książki. Zaprezentowaliśmy nowości wydawnicze, a dla czytelników zorganizowaliśmy spotkania z naszymi autorami, wśród których byli: Alosza Awdiejew, Marek Kamiński, Magda Knedler, Monika i Grzegorz Wasowscy oraz Mateusz Ratajczak.

„Wojny podwórkowe” Marysi i Mateusza Zmyślonych

Ojciec i córka wspólnie napisali książkę „Wojny podwórkowe” na motywach „Jądra ciemności” Josepha Conrada. Mateusz Zmyślony nazywa ją eksperymentem edukacyjno-literackim.

Styl.pl o książce “Miłość z kamienia”

W artykule “Z biurem podróży na wojnę” portal Styl.pl przedstawia fragment książki Grażyny Jagielskiej “Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Przeżycia autorki związane z licznymi wyjazdami męża na wojny wywołały u niej syndrom stresu bojowego.

“Kabaret Starszych Panów” w RMF 24

W 60. rocznicę emisji pierwszego odcinka Kabaretu Starszych Panów ukazała się nieautoryzowana biografia twórców tego zabawnego duetu. Z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi, autorami książki „Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany” rozmawiała dziennikarka RMF FM, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.

Premiera książek o Małej Lamie

23 maja w ręce najmłodszych czytelników trafiły książeczki o sympatycznej lamie i jej przygodach...

Recenzja książki „Przed egzekucją”

Wielki Buk, blog o literaturze i książkach, zamieścił recenzję książki Przed egzekucją.

Spotkanie z prof. Dominiką Dudek i Marią Mazurek

13 lutego w Klubie Pod Jaszczurami w Krakowie odbyło się spotkanie z prof. Dominiką Dudek i Marią Mazurek – autorkami książki „Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle”.

Łukasz Walewski w rozmowie z Interią

„Jeśli któryś z polityków nie ma zastępu ludzi dowodzących jego Twitterem, Instagramem, Facebookiem czy czymkolwiek innym, to będzie zawsze do tyłu”. - powiedział w rozmowie z Interią Łukasz Walewski, autor książki „Władza w sieci. Jak nami rządzą social media”.

Magda Knedler gościem programu „Pytanie na śniadanie”

W 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz gościem programu TVP2 „Pytanie na śniadanie” była Magda Knedler. Autorka książki „Położna z Auschwitz” przybliżyła widzom sylwetkę Stanisławy Leszczyńskiej, położnej z Auschwitz, która w obozie koncentracyjnym ratowała tysiące dzieci.

Marek Kamiński w Onet Rano

„Bądź zmianą” to najnowsza książka - rozmowa Joanny Podsadeckiej z Markiem Kamińskim. Podróżnik był gościem programu Onet Rano.

Bauman w TVP

Na stronie Tygodnika TVP ukazała się recenzja książki Dariusza Rosiaka „Bauman”. - Zygmunt Bauman znany jest w świecie głównie jako niezależny i odważny myśliciel, szef Katedry Socjologii na Uniwersytecie w Leeds, przenikliwy krytyk nowoczesności i ponowoczesności, w tym demaskator kulturowych źródeł systemów totalitarnych. Na tym jego wizerunku nie ma właściwie plam. W Polsce jest już jednak inaczej.

Marek Kamiński o wyprawie do własnego wnętrza

W programie Pytanie na śniadanie w TVP2 wzięli udział dwaj znani polscy podróżnicy: Marek Kamiński oraz Jasiek Mela. 15 lat temu obaj zdobyli bieguny Ziemi. Rozmowa dotyczyła między innymi nowej książki Marka Kamińskiego „Wyprawa”. W czasie licznych podróży, w zderzeniu z samotnością i ekstremalnymi warunkami, Kamiński poznał własne ograniczenia i możliwości. Tę praktyczną wiedzę wciela w życie.

Hanka Ciężadło gościem Dzień Dobry TVN

Autorka książki “Survival dla alergików (i ich rodzin)” była gościem programu Dzień Dobry TVN. Hanka Ciężadło opowiedziała o swoich zmaganiach związanych ze zmianą przyzwyczajeń żywieniowych w związku z odkrytą u jej synów alergią pokarmową. Przedstawiła proste przepisy, które udowadniają, że zdrowe odżywianie nie musi oznaczać pasma wyrzeczeń.
W programie TVN Hanka Ciężadło przygotowała brownie oraz roladki z bakłażana i orzechów. Jej przepisy, nie tylko dla alergików, można znaleźć w książce “Survival dla alergików (i ich rodzin)”.

O zdrowym odżywianiu w Radiu Kraków

Hanka Ciężadło, autorka książki „Survival dla alergików (i ich rodzin)” opowiadała w Radiu Kraków o swoim doświadczeniu z alergiami pokarmowymi, które występują w jej rodzinie. Autorka podkreślała, że życie pełne zakazów nie musi być poświęceniem, a zdrowo odżywiać się może każdy, niezależnie od tego, czy jest alergikiem, czy też nie.

Grażyna Jagielska dla Wysokich Obcasów

„Poświęcenie nie działa w małżeństwie. Budzi uczucie nie tyle wdzięczności, ile niechęci” - powiedziała w wywiadzie dla Wysokich Obcasów Grażyna Jagielska, autorka książki „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”.

Przekrój w Trójce

W radiowej Trójce, w audycji „Czarnoksiążnik”, Mateusz Matyszkowicz zgłębiał temat twórcy miesięcznika „Przekrój”, Mariana Eilego, bazując na książce „Przekrój Eilego. Biografia całego tego zamieszania z uwzględnieniem psa Fafika”.

O „Bobku” w Klubie Trójki

Maciej M. Szczawiński, autor książki „Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli”, gościł w radiowej Trójce. W audycji przedstawił szczegóły z życia „Bobka”, opowiedział tez o swojej pracy nad książką o Bogumile Kobieli.

„Ennio Morricone. Moja życie, moja muzyka” - wywiad z Maestro

„Kiedy myślę o Polsce, do głowy przychodzą mi trzy rzeczy: imponująca kultura muzyczna, religijność i tragiczna historia” - tak o Polsce w wywiadzie z Onetem mówi Ennio Morricone. Rozmowa staje się niezwykle wciągająca, gdyż sam artysta szczerze się otwiera, odpowiadając na pytania dotyczące jego opinii na temat polskiej sztuki filmowej. Maestro opowiada m.in. o polskiej sztuce filmowej, zaskakuje też osobistymi wyznaniami.

"Krew cywilizacji". Wywiad z Andrzejem Krajewskim

Jak ropa naftowa zmieniła świat i ludzkość? W wywiadzie prasowym Andrzej Krajewski, autor książki "Krew cywilizacji. Biografia ropy naftowej" przedstawia najważniejsze historycznie momenty, w których ropa istotnie zmieniła sposób funkcjonowania człowieka.

Onet.pl o książce Polskie Archiwum X

"Polskie Archiwum X. Nie ma zbrodni bez kary" to wstrząsająca prawda o zbrodniach, które miały zostać zapomniane na zawsze...

Rozmowa o Ennio Morricone w Polskim Radiu

Tomasz Raczek i Paweł Sztompke byli gośćmi audycji Polskiego Radia. Punktem wyjścia rozmowy o jednym z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej była książka "Ennio Morricone. Moje życie, moja muzyka".

Życie bloku w mieście słowa

28 sierpnia, w ramach festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy tegorocznej Nagrodzie Literackiej Gdynia 2018, odbyło się spotkanie "Życie bloku w Mieście Słowa". W rozmowie o życiu w blokach wzięli udział: Beata Chomątowska, Salcia Hałas, Monika Milewska, autorka książki "Latawiec z betonu" i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Spotkanie poprowadziły Ewa Stanek i Monika Ochędowska.

Recenzja książki „Ogródek na twoim oknie”

Portal parentingowy Qlturka.pl przyjrzał się książeczce „Ogródek na twoim oknie”, dzięki której kilkuletnie dziecko może pobawić się w ogrodnika. Wykorzystując choćby pestki owoców, które zwykle wyrzucamy do śmieci, dzieci mogą doświadczać niesamowitych odkryć - z maleńkiego ziarenka wyrasta okazała roślina.

Zapisz się do naszego newslettera!